IT/Telekommunikasjon/Internett

NY

Systemspesialist - Lexit Group Norway AS

Lexit Group Norway AS

KLØFTA
Søk innen 01.08.2025
Fast

Del:

Skriv ut:

I rollen som systemspesialist får du utvikle deg til å bli en selvgående fagperson med mulighet til å utvikle ferdigheter innen systemer, software, fjernadministrasjon med mer. Du vil også få inngående kunnskap om våre kunders operative drift og produksjonsmetoder.
 Lexit har ett uformelt, inkluderende arbeidsmiljø og tett samarbeid mellom avdelingene. Dette gir gode muligheter for å tilegne seg nødvendig kunnskap for å utvikle seg i rollen.
Systemspesialist hos Lexit vil drive installasjon, oppsett og konfigurasjon av Lexit sine software, systemer og skyløsninger. Dette foregår i stor grad gjennom fjernadministrering med f. eks. TeamViewer. Her vil det være store muligheter for å utvikle kunnskap om Lexit spesifikke løsninger, markedsledende hardware, samt våre kunders prosesser.
Noe reising må påregnes i forbindelse med de arbeidsoppgaver som er beskrevet under.

Arbeidsoppgaver
  • Supportere Lexit sine kundeinstallasjoner, basert på Lexit sine systemer gjennom
    Lexit servicesystem, fjernstyring og pr. telefon
  • Installasjon, oppsett og konfigurasjon, testing og feilsøking
  • Dokumentering av løsninger og kundeoppsett
  • Prosjektdeltakelse
  • Aktivt bidra til avdelingens og selskapet videre utvikling og suksess


Vi søker etter deg, en dyktig systemspesialist med en genuin datateknisk interesse. Du har erfaring fra lignende stillinger og trives med å samarbeide nært med kunde, leverandør og kolleger. Du er trygg på å jobbe selvstendig og tar stort ansvar for dine kunder og oppdrag med alt fra kommunikasjon, planlegging, administrasjon og oppfølging. Du kan forklare teknikk på en enkel måte på alle nivåer og ser deg selv som en problemløser.


Ønskede kvalifikasjoner
  • Bachelor innenfor informasjons- og datasystemer e.l.
  • Systematisk tilnærming til problemløsing
  • Flytende norsk og engelsk, skriftlig og muntlig
  • Ferdigheter i bruk av tilgjengelige verktøy for å løse oppgaver (f.eks. Google og KI)
  • Erfaring fra nettverk, system, databaser (SQL), IKT eller lignende vil prioriteres
  • Erfaring og interesse for bruk av data som arbeidsverktøy
  • Førerkort klasse B

Vi kan blant annet tilby
  • Konkurransedyktige betingelser
  • Et godt arbeidsmiljø
  • Kurs og opplæring på det utstyret vi leverer
  • Lunsjordning
  • Firmatelefon
  • Gode utviklingsmuligheter



Se våre hjemmesider for å se noen av våre spennende kundeløsninger og hvordan vi bidrar til til effektivisering hos våre kunder.


Kan denne stillingen passe for deg? Da vil jeg svært gjerne høre fra deg. Du kan enkelt søke via linken, og har du allerede en profil hos oss er det viktig at den er så oppdatert som mulig slik at vi enkelt kan nå deg. 
Hvis du har noen spørsmål er det bare å ta kontakt med Seniorrådgiver Mona Nilsson på telefon  98244787 eller Charlotta Gaden på telefon 98244713
 
I Lexit utvikler vi fremtidens digitaliseringsløsninger for kunder i Norden og er en ledende aktør i alle de nordiske markedene med i alt 6 kontorer i Norge, Sverige, Danmark og Finland. Vi leverer integrerte løsninger, utstyr og produkter innen forretningsområdene: Datafangst & prosessdigitalisering og industriell koding & merking. Konsernet har 240 ansatte og omsetter for i overkant av 1 milliard NOK per år. Selskapet er eid av et investeringsfond sammen med ledelse og ansatte. Våre løsninger er typisk en kombinasjon av egenutviklet og tredjejeparts software, merking, hardware og service tilpasset bransje og bruksområde. Fagområdene inkluderer blant annet datafangst, RFID, POS/retail, produktmerking og software-løsninger – både modulløsninger og integrert software for kompliserte systemløsninger, digitalisering av prosesser for butikk og lager inkludert WMS og elektroniske hylleforkanter (ESL) samt robotisering. Hovedkontoret vårt ligger på Kløfta, og vi har kollegaer i Trondheim og Bergen.